ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7707345
*
nr 770 7345
MIXED MEDIA
Rose-marie Svanberg, brud i kosmiskt landskap, signerad -68, 27x34,
Rose-marie Svanberg, brud i kosmiskt landskap, signerad -68, 27x34
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday August 13 2012
at 17:05:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/8 23:21:31
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik rose-marie svanberg vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47
-
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54
*
MIXED MEDIA
nr 770 7345
MIXED MEDIA
Rose-marie Svanberg, brud i kosmiskt landskap, signerad -68, 27x34,
Rose-marie Svanberg, brud i kosmiskt landskap, signerad -68, 27x34
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday August 13 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/8 23:21:31 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik rose-marie svanberg vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31 -
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39 -
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47 -
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50 -
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54